Vinařství Skoupil – místo, kde je víno srdcovou záležitostí!

Pro mnohé z nás je víno nejen univerzálním všelékem na všechny bolístky i zdravotní neduhy, ale i ušlechtilým nápojem, který má mnoho podob a hodí se pro každou příležitost. Vinařství Skoupil je jasným důkazem toho, že se výroba vína může stát životním posláním zrozeným z vášně a odhodlání nabídnout vám jen to nejlepší. Chuťově rozmanité víno, jehož domovem je nádherná oblast Velké Bílovice, a okouzlující prostředí Vinařského domu ve vás probudí zájem a přiměje vás hledět na tento nápoj z úplně jiného úhlu!

Historie sahající až do poloviny 19. století

Chcete-li vyrábět víno, musíte do toho dát celé srdce. Své o tom ví i Petr Skoupil, který s výrobou vína začal již v mládí – kouzlu tohoto úžasného nápoje podlehl ve svých 23. letech a od roku 1992 provozuje vinařství nacházející se v regionu Velké Bílovice, kde je pěstování vinné révy a s ním neodmyslitelně spojená výroba vína dlouholetou historií. K vinařství patří úctyhodných 35 hektarů vinohradů, kde je vinná réva pěstována s důrazem na ekologické techniky a redukovanou sklizeň hroznů. Péče vynaložená do každé hroznové bobule je odměněna výbornou surovinou, ze které mohou vznikat chuťově výrazná vína.

Kolekce vín

Vinařství Skoupil se může pyšnit hned čtyřmi různorodými kolekcemi vín. Každá je jiná a každá má své kouzlo.

Kolekce vín KERAMIKA

V této kolekci najdete červená, bílá i růžová vína vyrobená z odrůd, mezi něž patří například Muškát Ottonel, Pálava, Ryzlink rýnský či vlašský, Veltlínské zelené, Rulandské šedé, Neuburské, Modrý Portugal nebo Hibernal či Svatovavřincké. Vzhled této kolekce byl inspirován keramikou nalezenou v archeologické lokalitě u Velkých Bílovic.

Kolekce vín TERRIOIR

Kolekce TERRIOIR zahrnuje odrůdová révová vína jakostní či jakostní vína s přívlastkem. Pro tuto kolekci je typické místo, kde vinná réva i hrozny zrají – tedy terrioirem, které každému vínu dává specifické vlastnosti. Patří sem například Rulandské bílé, Veltlínské zelené, Rulandské šedé, Chardonnay či Ryzlink vlašský. Design kolekce vychází ze starých map viničních tratí. Zajímavostí je výroba etiket pomocí technologie zvané embossing, která vám následně umožňuje cestovat po nich jako prstem po mapě.

Kolekce vín RESERVA

Vínům z kolekce RESERVA je věnována zvláštní pozornost a péče, neboť leží v barikových sudech po dobu 12-24 měsíců. V tomto případě záleží na druhu vína – bílá vína leží v sudech 12 měsíců a vína červená 24 měsíců. V této kolekci najdete vína Cuvée Tricolor či Rulandské bílé.

Kolekce vín LIMITED

Kolekce Limited představuje významné vína, které jsou v omezeném počtu a se zvláštní péčí vinaře. První odrůda v kolekci limited byl Hibernal výběr z hroznů 2013. Později jsme udělali Merlot VZB 2013 Limited (můžete ochutnat v Cafe Imperial…). V roce 2017 na Vás čeká Sylvánské zelené pozdní sběr 2015.

Pobyt s vůní vína

Součástí vinařství Skoupil je i penzion s restaurací. Vše najdete v jednom areálu nacházející se v samotném srdci největší vinařské obce Velké Bílovice. Moderně zařízené pokoje, výborná kuchyně s pestrým výběrem chutného jídla a samozřejmě vína z vlastního vinařství jsou obrovským lákadlem. Třešničkou na dortu je opravdu nádherný výhled na malebné vinohrady, který musí zahřát u srdce každého, kdo umí ocenit dobré víno a tvrdou práci, jež se skrývá za jeho vznikem. Vinařský dům čítá celkem 47 lůžek rozdělených do 15. pokojů s vlastním sociálním zařízením, televizí a internetovým připojením – z toho jednoho dvojlůžkového apartmánu.

Fax: