Ve víně je pravda aneb skoncujte s trapasy

Ve víně je pravda aneb skoncujte s trapasy

In Vino Veritas – neboli z latiny přeložené úsloví „ve víně je pravda“ jistě všichni znají. Čím je víno tak špatné? A proč mluvíme po jeho vypití pravdu? Souvislost je zde s alkoholem, který víno obsahuje. Dejte si tedy pozor, kolik ho vypijete. Ráno se totiž můžete vzbudit s kocovinou. S morální kocovinou.

Víno je droga

Doby, kdy se víno využívalo k léčebným procesům, jako desinfekce nebo jako nápoj mládí, jsou pryč. Dnes je jen málo takových, kteří při pití sklenky vína pamatují na to, že ta jedna sklenka stačí, aby se vám posílilo srdce a snížil cholesterol.

Poznámka: Za příznivou (denní) dávku vína, která léčí, považujeme u muže 2-4 dcl a u ženy 2-3 dcl.

Morální sebepohoršení doprovází alkohol

Vzpomeňte si na chvíle, kdy se vám stal nějaký trapas. Možná uznáte, že většina trapných situací vznikla ve chvíli, kdy jste v sobě měli pár sklenek vína, opojného alkoholu, který chutná a chutná a vy prostě nevíte, kdy přestat. Po nepřiměřené konzumaci vína ovšem přijdou situace, kdy se z vás stávají hrdinové, filozofové, Nebojsové a hlavně – jste pravdomluvnější, než kdykoliv jindy. Zábrany opadají a vy tak konečně vyznáte lásku nebo nenávist k lidem, kteří se nikdy neměli dozvědět.

Jak zabránit další katastrofě?

Nemá cenu nikoho morálně poučovat o tom, že alkohol není zdravý a neměli byste už nikdy v životě dát ani skleničku. Popravdě – víno je zdravé, velmi zdravé, ale v přiměřeném množství. Co se týče oslav, večírků a sešlostí, nemusíte se omezovat v konzumaci ani bavení s ostatními. Stačí, když budete vnímat svoje tělo. Ve chvíli, kdy vám začne být horko a svaly se vám začnou uvolňovat, přichází fáze opilosti. Zažehnejte ji! Vypijte pá sklenic vody, dejte si něco tučného, co bude absorbovat alkohol, projděte se na čerstvém, nejlépe studeném vzduchu a můžete vesele pokračovat dál.

Přidat komentář

Fax: