Originální kurz, kde se naučíte víno milovat

Zamilujte se do vína

Kurz Jak milovat víno je jedinečným projektem, v němž vám předá své vínem podlité zkušenosti 5 špičkových sommelierů a 5 špičkových kuchařů z 5 vyhlášených restaurací v 5 online vysílaných večerech.

Kdo vás kurzem provede?

Jenom ti nejlepší! Sommelieři a kuchaři z osvědčených restaurací KALINA CUISINE & VINS, GRAND CRU, MASA BY HERVÉ RODRIGUEZ, DEER PRAGUE a CASA DE CARLI.

Například proslulý vice prezident Asociace sommelierů ČR, jedenáctinásobný vítěz českých sommelierských soutěží, Ivo Dvořák či Italský kuchař Matteo De Carli, který se učil v restauracích od Ženevy po Dubaj, aby se nakonec usadil ve svém zamilovaném městě, jímž je Praha.

Od úplných základů po znalosti expertů

Vyhlášení sommelieři vám pro začátek vysvětlí, jak a kde skladovat víno a proč je zapotřebí udržovat neotevřenou láhev v horizontální pozici tak, aby byl korkový špunt v kontaktu s vínem a nevysychal.

Dozvíte se, jak dlouho po otevření si víno zachová svou svěžest a chuť, i že ideální teplota pro uskladnění musí být především konstantní a pohybovat se v rozmezí 5 – 14°C.

Později zjistíte, co znamenají pojmy sabráž, dosáž a dekantér. Skutečnost, že je Tramín červený bílé víno, už pro vás nebude překvapením.

Rozšíříte své znalosti kritérií pro výběr dobrého vína a dokážete tak například své známé odradit od zakoupení hezky zakroucené či zbarvené láhve s nejistým obsahem, kterých jsou v obchodech plné regály. Dokážete je nasměrovat ke kvalitě.

Cesta k dokonalému požitku

Jaké víno zvolit k drůbežímu, ke steaku, či k rybě, abyste se neochudili o dokonalý chuťový zážitek? Světem zkušení kuchaři a sommelieři projektu Jak milovat víno si pro vás připravili své návrhy, díky kterým si snáze zvolíte takové víno, které nejlépe doplní vaše oblíbené jídlo a doladí atmosféru romantické večeře, rodinného oběda nebo dodá na vážnosti obchodnímu jednání.

Pro zpestření celého kurzu Vám zcestovalí kuchaři prozradí 5 originálních a nezapomenutelných receptů, které v naší malé zemi málokdy opustí jídelní sály vyhlášených restaurací.

Pusťte se do toho

Do kurzu, na jehož konci Vás čeká udělení diplomu „Znalec vína“, se můžete snadno přihlásit vyplněním jednoduchého elektronického formuláře na www.jakmilovatvino.cz.

To vše z pohodlí a tepla domova.

Fax: